Rokycanští lesáci osazují stromečky
25.03.2002 | Rokycanský deník
Na plné obrátky běží jarní zalesňování na pozemcích, které spravují Lesy města Rokycan.
"Z devadesáti procent jsme v produkci sazenic soběstační," řekl nám včera Josef Fořt, jednatel společnosti.
"Zbývajících deset procent nakoupíme." Malé stromečky už opustily lesní školky. Část je deponována ve sněžné jámě V Parezí na rozcestí šťáhlavské a tymákovské silnice. Dohlíží na ně Miroslav Štech. Odsud se rozváží přímo k pasekám, které se budou osazovat.
"Nahrává nám chladné a vlhké počasí," pochvaloval si Fořt.
"Sazenice tak neraší. Předpokládáme, že zalesňování ukončíme v předstihu, do konce dubna."

Tweet



