Město bude třídit igelity
22.03.2002 | Mladá fronta Dnes
Ekologicky smýšlející obyvatelé Jablonce dostanou další možnost, jak ještě účinněji třídit domovní odpad. Město chce jako první v zemi zavést sběr separovaných igelitových obalů. "Chceme na sídlišti Mšeno zkušebně zavést sběr igelitových obalů, tašek a mikrotenových sáčků, což je podle dostupných informací v celé republice zatím ojedinělé," tvrdí mluvčí jablonecké radnice Milena Jelínková. "Ve Mšeně začneme se sběrem za tři týdny a je pravděpodobné, že další lokality budou časem přibývat. Právě igelitové obaly totiž tvoří velkou část komunálního odpadu. Vytříděním se v popelnicích a kontejnerech uvolní místo," dodala Jelínková. Ze sebraných igelitů potom pražská odběratelská firma vyrobí nové obaly.

Tweet



