Podle nových výpočtů by povodeň Spolanu neohrozila
22.03.2002 | Hospodářské noviny
Do areálu chemické továrny Spolana v Neratovicích by voda z rozvodněného Labe vnikla až při dvacetiletých a větších povodních a i tehdy by zaplavila pouze jeho část. Včera to uvedli zástupci Spolany a Hydroprojektu, kteří představili povodňový model zhotovený podle nejnovějších výpočtů. Velká voda by podle nich neměla vážně ohrozit ani dva objekty továrny zamořené dioxiny. I když model u jednoho z nich připouští zaplavení, začala firma před několika týdny kolem něj stavět metr vysokou zídku. Dioxiny vznikaly při výrobě herbicidu Arboricid E, který se ve Spolaně vyráběl v šedesátých letech.

Tweet



