Pavel Boháč s El Sidem se stal králem honu
10.10.2001 | Orlické noviny
Letos nově vzniklý jezdecký klub Polsko uspořádal v sobotu na louce u kapličky Pod Suticí Hubertovu jízdu.
Akce pro jezdce a příznivce koní byla v Žamberku uspořádána podruhé, letos opět ve spolupráci s mysliveckým sdružením Hůrka. Hubertovy jízdy se zúčastnilo třiadvacet koní, zastupovali místní a okolní jezdecké kluby (mj. z Dlouhoňovic nebo Letohradu) nebo soukromé majitele. Hubertova jízda se jela dopoledne, králem honu se stal Pavel Boháč na koni El Sid z TJ Podorlicko Letohrad odpolední program vyplnily různé jezdecké soutěže. Jak nám řekla za pořadatele Hana Šebková, byli by rádi, kdyby se z Hubertovy jízdy stala tradice.
"Jsme spokojeni, hlavně že se vydařilo počasí a přijelo dost koní," konstatovala. Název klubu byl odvozen od místa působiště, tato část města se nazývá Polsko.
"S ostatními, kteří mají u nás ustájené koně, jsme se dohodli, že je potřeba se sdružit, abychom mohli jezdit na závody, podnikat akce. Máme osm koní, manžel se dvěma pracuje v lese, zbývajících šest je jezdeckých," uvedla Šebková.
Další články v kategorii
- Zlínský kraj vyhlásil období nepříznivých klimatických podmínek (10.05.2026)
- Ministr zemědělství diskutoval se zástupci nevládních organizací o budoucnosti českého zemědělství (09.05.2026)
- Při jarní Sbírce potravin se vybralo 702 tun potravin a drogerie, meziročně více (08.05.2026)
- SZ: Evropská komise zaslala českým úřadům další dotazy k Babišovu střetu zájmů (07.05.2026)
- Vědci vyvrátili jeden z nejznámějších mýtů o kukačkách. Vejce v zobáku nenosí (07.05.2026)
- Slovensko kvůli klesajícím cenám mléka navýší dotace farmářům, řekl ministr (07.05.2026)
- Pivovary Zubr mění taktiku. V létě budou vábit na lehkou pšenici i netradiční zážitky (07.05.2026)

Tweet



