Textilka Veba propadla do ztráty

Textilní akciová společnost Veba Broumov vykázala v prvním čtvrtletí ztrátu 13 miliónů korun po hrubém zisku 18 miliónů korun ve stejném období loni. Tržby za vlastní výrobky, služby a zboží podnik do března zvýšil o jedno procento na 315 miliónů korun. Vyplynulo to ze čtvrtletní výsledovky firmy získané z databáze Ariadna.

Loni Veba dosáhla čistého zisku 51 miliónů korun po předloňské ztrátě 30 miliónů korun. Tržby podnik loni zvýšil o 21 procent na rekordních 1,36 miliardy korun. Podíl vývozu na tržbách loni činil přibližně 76 procent.

Základní jmění Veby zaměstnávající asi 1 630 osob činí 560 miliónů korun. Nejvýznamnějších 49,99 procenta akcií vlastní společnost Pyrr, která je od loňského prosince v konkursu. Druhým největším akcionářem je s podílem 19,8 procenta Ges Real Investment a třetím s podílem 11,34 procenta manažery Veby vlastněná společnost Incot.

Tisk

Další články v kategorii

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics


Kalendář


Podporujeme utipa.info