Pokles cen jatečného dobytka pokračoval i v 11. týdnu
15.03.2001 | ČTK
Ceny jatečného dobytka pokračovaly i v 11. týdnu v poklesu, jak zjistil v pravidelném týdenním šetření Český statistický úřad. Ve zmíněném období stouply pouze ceny kuřat a kravského mléka. Nejvýraznější snížení ceny úřad zaznamenal u jatečných býků, když za ně zpracovatelé tentokrát zaplatili o 0,58 Kč/kg méně, tedy 33,19 Kč/kg. Cena kilogramu jatečných jalovic klesla o 46 haléřů na 26,45 Kč.Zpráva byla upravena na základě obchodních podmínek ČTK, uplné znění získáte na obchodni@mail.ctk.cz
Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Další články v kategorii
- Zdražili a napsali k tomu sleva. Řetězce oprašují staré triky (24.04.2026)
- Značku Regionální potravina má v Plzeňském kraji dalších devět výrobků (24.04.2026)
- SZIF zveřejnil analýzy k dotacím Agrofertu, chce předejít spekulacím (24.04.2026)
- Státní veterinární správa zakazuje uvádět v ČR na trh více než 40 mléčných výživ pro kojence kvůli obsahu nebezpečného cereulidu (24.04.2026)
- Jarní mrazy ohrožují třešně, jabloně i brambory, na hodnocení dopadů je brzy (24.04.2026)

Tweet



