Stanovisko k společnému evropskému fondu pro řízení rizik a krizí pro farmáře postižené přírodními pohromami a ztrátou produkce
18.07.2012 | MZe ČR
Média a následně Agrární komora ČR dezinterpretovaly stanovisko Ministerstva zemědělství, které podporuje možnost vytvoření fondů z prostředků EU určených na programy rozvoje venkova tak, aby do nich v případě zájmu jednotlivých odvětví mohli přispívat zemědělci, Evropská unie i stát. Finanční prostředky na programy rozvoje venkova pro tyto účely by však měly být oddělené pro jednotlivé státy, které by pak suverénně rozhodovaly o míře i způsobu využití financí. Tak by fondy více odpovídaly reálným potřebám zemědělců v každé členské zemi. Vytvoření pouze jednoho společného fondu na úrovni EU nepovažujeme za vhodné, protože členské státy leží v různých klimatických oblastech a potýkají se s různými riziky, což by mohlo české zemědělce v přístupu k těmto fondům a následném čerpání finančních prostředků znevýhodnit.
Kateřina Böhmová
ředitelka Odboru komunikace MZe
Další články v kategorii Zemědělství
- Resort zemědělství nadále vyplácí dotace Agrofertu. Stopka se jich netýká, tvrdí ministr (28.05.2026)
- Německo a další státy odmítly navýšení rozpočtu na zemědělství a kohezi (28.05.2026)
- Reuters: Čína povoluje vývoz močovinového hnojiva, může to snížit světové ceny (28.05.2026)
- Pradědečkův traktor v Národním zemědělském muzeu v Čáslavi připomene legendární značku Škoda. Historické stroje ožijí v pohybu (28.05.2026)
- Matěj Pomahač: Vrátit meze do krajiny (27.05.2026)
- Ministr Šebestyán hovořil o mrazech na jednání v Bruselu. Rada se zabývala i krizí na Blízkém východě a dostupností hnojiv (27.05.2026)
- Pozvánka na jednání klubu blonde d'Aquitaine (26.05.2026)
- Výzkum mořských řas jako inhibitoru metanu (26.05.2026)
- Konflikt na Blízkém východě ohrožuje také srílanský čajový průmysl (26.05.2026)
- Evropskou komisi odpověď ohledně Babišova byznysu neuspokojila, varovala před dotacemi (26.05.2026)

Tweet



