Soud umožnil Zetoru vyrovnat se s věřiteli
21.02.2001 | Hospodářské noviny
Soud umožnil Zetoru vyrovnat se s veriteli
Krajský soud v Brne povolil spolecnosti Zetor vyrovnání s veriteli. V rámci vyrovnání se
výrobce traktoru zavázal uhradit veritelum s prednostním právem 100 procent jejich pohledávek a ostatním pak 30 procent z pohledávek vcetne príslušenství, rekl mluvcí Zetoru Jaroslav
Pichrt. Za vyrovnání se zarucila Konsolidacní banka (KoB), která je vetšinovým vlastníkem Zetoru. Pichrt uvedl, že povolením vyrovnání byl ucinen další krok k úspešnému dokoncení
restrukturalizace podniku.
Zetor má dlouhodobé problémy s financováním a sériovou výrobu traktoru se mu podarilo obnovit až v ríjnu lonského roku po témer 19 mesících. Obnovení výroby souviselo se vstupem Zetoru do vládního revitalizacního programu a s pujckou KoB 700 miliónu korun, kterou podnik cerpá pres spolecnost Revitalizacní traktor. Povolené vyrovnání je také významným signálem pro vstup investora. Tím má celý ozdravný proces v podniku vyvrcholit.
Poradce generálního reditele KoB Miroslav Zámecník rekl, že vyrovnání ješte musí schválit veritelé, ale pak již bude cesta ke vstupu investora do Zetoru volná. Investora potrebuje podle jeho slov Zetor rychle, protože nekteré restrukturalizacní kroky nelze delat bez investic, na než firma nemá peníze.
Další články v kategorii Zemědělství
- Rusko uzavřelo cestu k Azovskému moři. V ohrožení je vývoz obilí (10.07.2026)
- Vyhláška o závazném postupu při monitoringu eroze zemědělské půdy (10.07.2026)
- Vědec: Zemědělci odhadují nižší výnosy až o 40 procent proti tříletému průměru (10.07.2026)
- Úroda ovoce v ČR letos kvůli mrazům klesne o 53 procent, ztráta bude přes miliardu (10.07.2026)
- Ministr Šebestyán: Za půl roku jsme splnili důležité kroky pro levnější potraviny, podporu zemědělců i ochranu krajiny (10.07.2026)
- Hodnocení kondice masných plemen skotu (09.07.2026)
- Mladí farmáři objevili díru na trhu. Češi chtějí ekologicky farmařit, skoupili předplatné na bedýnky (09.07.2026)
- Ovocnářství v krizi: Kvůli jarním mrazům klesne letošní sklizeň o 44 procent (09.07.2026)
- Zemědělský fond: Evropská unie proplatila květnové dotace firmám z Agrofertu (09.07.2026)
- Na Znojemsku hasiči bojovali se dvěma požáry polí, jeden zraněný (09.07.2026)

Tweet



