Sója posiluje
08.03.2001 | Colosseum
Sója posiluje - kvetnový kontrakt na novém maximu od konce února
Cena kvetnového futures kontraktu na sóju na Chicago Board of Trade (CBOT) posílila na nové maximum od konce února, kdy byla postižena sestupným trendem. Spekulace o tom, že predpovídaná rekordní produkce v Brazílii se nemusí naplnit, vyvolala nákupní vlnu.Taktéž uvažovaný pokles projekce v konecných amerických zásobách, jež má být zverejnen zítra ve World Agricultural Supply and Demand Estimates (WASDE report) amerického Ministerstva zemedelství (USDA) prispel k rustu ceny. Ocekává se mírný pokles projekce konecných zásob americké sóji z úrovne 345 miliónu bušlu odhadovaných v únoru. Duvodem je slabší odhad v exportech a cástecne vyšší predpoved premeny na sójový šrot. Cena kvetnového futures na sóju obchodovaného na CBOT posílila o 1,52% na hodnotu 467 centu za bušl.
Další články v kategorii Zemědělství
- SOCR: Obchodníci pokryjí velikonoční poptávku po vejcích i přes přestavby chovů (27.03.2026)
- Rusko není schopno navýšit vývoz hnojiv, uvádějí zástupci odvětví (27.03.2026)
- Zemědělec Šebek: Vláda chce nahrát velkým hráčům typu Agrofert. Jde o zásah do vlastnických práv (27.03.2026)
- O podobě budoucí SZP a víceletém finančním rámci jednali v Budapešti ministři zemědělství zemí V4, Bulharska a Rumunska (27.03.2026)
- Na Vysočině loni zemědělci sklidili nejvíc brambor, žita a máku v Česku (27.03.2026)
- Ministři zemědělství a životního prostředí se shodli na nutnosti urychlit obnovu území po povodních i na racionálním přístupu k ochraně půdy před erozí (26.03.2026)
- Kvůli zablokovanému Hormuzskému průlivu výrazně zdražují zemědělská hnojiva (26.03.2026)
- Projev předsedy ASZ ČR z konference v Senátu (26.03.2026)
- Lokální zemědělci jako opora v době globální nejistoty (25.03.2026)
- Dvě členské farmy na Vysočině navštívili účastníci Rady ASZ ČR u příležitosti svého jarního setkání (25.03.2026)

Tweet



