Rudolf Jelínek prudce zvýšil vývoz
06.04.2001 | Hospodářské noviny
Výrazné zlepšení hospodaření zaznamenal v loňském roce vizovický výrobce lihovin, akciová společnost Rudolf Jelínek. Její tržby meziročně vzrostly o třináct procent na 123,5 miliónu korun, provozní zisk se zvedl na skoro osm miliónů korun.
Podle ředitele firmy Pavla Dvořáčka se na výsledcích nejvíce projevilo zvýšení exportu, který loni narostl o dvě třetiny. "Založili jsme dceřiné společnosti na dvou našich rozhodujících vývozních trzích, tedy na Slovensku a v USA. Ve Spojených státech prodáváme výhradně košer výrobky," řekl Dvořáček. Podíl destilátů na celkové vizovické produkci činí 70 procent.
Rudolf Jelínek loni rovněž zvítězil ve dlouholetém majetkoprávním sporu s firmou Kord - Ptáčník o vlastnictví ochranné známky k tradiční lahvi, takzvaného budíku, do níž se plní vizovická slivovice.
Další články v kategorii Zemědělství
- ASZ podpořila snahy MZe o snížení byrokracie, v jiných novelách však vidí problém (29.03.2026)
- SOCR: Obchodníci pokryjí velikonoční poptávku po vejcích i přes přestavby chovů (27.03.2026)
- Rusko není schopno navýšit vývoz hnojiv, uvádějí zástupci odvětví (27.03.2026)
- Zemědělec Šebek: Vláda chce nahrát velkým hráčům typu Agrofert. Jde o zásah do vlastnických práv (27.03.2026)
- O podobě budoucí SZP a víceletém finančním rámci jednali v Budapešti ministři zemědělství zemí V4, Bulharska a Rumunska (27.03.2026)
- Na Vysočině loni zemědělci sklidili nejvíc brambor, žita a máku v Česku (27.03.2026)
- Ministři zemědělství a životního prostředí se shodli na nutnosti urychlit obnovu území po povodních i na racionálním přístupu k ochraně půdy před erozí (26.03.2026)
- Kvůli zablokovanému Hormuzskému průlivu výrazně zdražují zemědělská hnojiva (26.03.2026)
- Projev předsedy ASZ ČR z konference v Senátu (26.03.2026)
- Lokální zemědělci jako opora v době globální nejistoty (25.03.2026)

Tweet



