Na jihovýchodě Bulharska bylo zjištěno další ohnisko slintavky
22.03.2011 | ČTK
Na jihovýchodě Bulharska bylo objeveno další ohnisko slintavky a kulhavky. Stalo se tak jen den předtím, než měla Evropská komise podle očekávání uvolnit opatření, která v oblasti kvůli předchozím případům tohoto infekčního onemocnění sudokopytníků platí. Informovala o tom dnes zpravodajský server BalkanInsight.com. Nemoc veterináři zjistili u krav na farmě ve vesnici Kirovo nedaleko tureckých hranic. V rámci prevence bude vybito přes 140 zvířat.Zpráva byla upravena na základě obchodních podmínek ČTK, uplné znění získáte na obchodni@mail.ctk.cz
Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Další články v kategorii Zemědělství
- „Jsme zděšeni.“ Půda pro Babiše, nový zákon má pomoct agropodnikům, odpůrci mají plán (05.08.2026)
- Italské zemědělce trápí listokaz japonský ničící vinice i sady (05.08.2026)
- Vlk: Prodlevy s proplácením újmy za ztížení pastvy (05.08.2026)
- Tisíce lidí sem jezdí na jahody. Teď oblíbenou farmu koupil nový majitel (05.08.2026)
- Obce mohou opravit nebo vybudovat vodní nádrže, od Ministerstva zemědělství na to dostanou 300 miliónů korun (05.08.2026)
- Žně výrazně postoupily, sklizeno je víc než 80 procent ploch obilnin (05.08.2026)
- Z rybího kalu k biostimulantu pro pěstitele. Doktorandi z MENDELU vyvíjejí přípravek FISHIT (05.08.2026)
- První letošní hrozny na burčák začali v Dolních Dunajovicích sbírat s rozedněním (04.08.2026)
- Chovatelé řeší kvůli suchu vážné problémy (04.08.2026)
- Vědci zkoumají půdní mikrobiom kvůli rozvoji personalizovaného zemědělství (04.08.2026)

Tweet



