Indičtí ministři se musejí postarat o krávy
25.01.2001 | Hospodářské noviny
Indictí ministri se musejí postarat o krávy
Vláda indického státu Gudžarát narídila, že všichni ministri se ve svých oficiálních rezidencích musejí postarat alespon o jednu krávu, aby tak posvátná zvírata zachránili pred suchem, které zemi trápí. Oznámila to agentura Reuters.
"Bylo rozhodnuto, že by se vedoucí predstavitelé státu meli jako první snažit o záchranu života krav. Jedine pak je budou ostatní následovat," prohlásil ministr pro ochranu krav Haren Pandja. Gudžarát, kde je ve vláde hinduistická nacionalistická strana BJP, je jediným indickým státem, který má ministerstvo pro ochranu krav, jež hinduisté považují za posvátná zvírata.
Loni uhynuly v Gudžarátu a sousedních státech tisíce krav kvuli suchu, které je postihlo už druhý rok za sebou vinou slabých monzunových deštu.
Další články v kategorii Zemědělství
- Lokální zemědělci jako opora v době globální nejistoty (25.03.2026)
- Dvě členské farmy na Vysočině navštívili účastníci Rady ASZ ČR u příležitosti svého jarního setkání (25.03.2026)
- Řecká vláda chystá dotace na paliva a hnojiva, aby zmírnila dopady drahé ropy (25.03.2026)
- Ministr Šebestyán chce otevřít debatu o předkupním právu na zemědělskou půdu (25.03.2026)
- ÚKZÚZ upozorňuje prodejce nesadbových brambor původem z Egypta na opatření proti šíření karanténní choroby bramboru (24.03.2026)
- Škoda na velkochovu slepic zasaženého chřipkou v Kosičkách je kolem 300 milionů (24.03.2026)
- Sklizeň obilovin ve Zlínském kraji loni vzrostla o 12,5 procenta (24.03.2026)
- Spolupráce MENDELU a Albertu se zaměří na podmínky chovu hospodářských zvířat (24.03.2026)
- Změna klimatu mění zemědělství regionálně, ale i globálně, zjistili vědci (24.03.2026)
- Ve Starém Bydžově na Hradecku začala likvidace chovu kachen s ptačí chřipkou (23.03.2026)

Tweet



