Hovězí níže kvůli rostoucím zásobám
01.08.2012 | Colosseum
Cena futures kontraktů na hovězí (live cattle) včera zaznamenala největší pád za posledních 7 týdnů. Důvodem jsou zvyšující se zásoby tohoto masa ve skladech v USA. Současná problematická úroda zrnin, používaných v krmných směsích pro dobytek, donutila mnohé farmáře raději poslat větší část stád na jatka. Obdobně se ovšem současně vyvíjí i trh s vepřovými půlkami (lean hogs). Vedra a sucha, která stojí za rekordním růstem ceny zrnin, zdá se zatím budou ještě nějakou dobu pokračovat. Říjnové live cattle v pondělí na CME uzavřely oslabením o 1,1% na 124,40 centech za váhovou libru. Lean hogs se stejným měsícem dodání pak dokonce klesly o 2% a uzavřely na 80,3 centech za váhovou libru.
Další články v kategorii Zemědělství
- Německo a další státy odmítly navýšení rozpočtu na zemědělství a kohezi (28.05.2026)
- Reuters: Čína povoluje vývoz močovinového hnojiva, může to snížit světové ceny (28.05.2026)
- Pradědečkův traktor v Národním zemědělském muzeu v Čáslavi připomene legendární značku Škoda. Historické stroje ožijí v pohybu (28.05.2026)
- Matěj Pomahač: Vrátit meze do krajiny (27.05.2026)
- Ministr Šebestyán hovořil o mrazech na jednání v Bruselu. Rada se zabývala i krizí na Blízkém východě a dostupností hnojiv (27.05.2026)
- Pozvánka na jednání klubu blonde d'Aquitaine (26.05.2026)
- Výzkum mořských řas jako inhibitoru metanu (26.05.2026)
- Konflikt na Blízkém východě ohrožuje také srílanský čajový průmysl (26.05.2026)
- Evropskou komisi odpověď ohledně Babišova byznysu neuspokojila, varovala před dotacemi (26.05.2026)
- Jakub Helma z Rodinné farmy Helmovi: Lásku k venkovu mám zkrátka v sobě (25.05.2026)

Tweet



