Farmáři uspořádají pro veřejnost farmářské slavnosti
09.03.2011 | ČTK
Šest tuzemských farem a zemědělské muzeum v Praze se postupně od letošního dubna do listopadu stanou dějištěm farmářských slavností. ČTK informaci zjistila na webu Asociace soukromých zemědělců (ASZ). Akce mají zvýšit zájem veřejnosti o domácí potraviny a český venkov, s asociací je spolupořádá společnost Park Tři věže a podpoří ministerstvo zemědělství. Kromě zájemců o farmaření, přírodu a výrobky přímo ze dvora od sedláků se slavnosti zaměří především na rodiny s dětmi, pro něž bude připraven bohatý program.Zpráva byla upravena na základě obchodních podmínek ČTK, uplné znění získáte na obchodni@mail.ctk.cz
Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Další články v kategorii Zemědělství
- V rybnících Rybářství Třeboň vyschla třetina vody, nejvíce v historii firmy (06.08.2026)
- Oblíbený samosběr melounů u Olomouce se blíží. Letos začne dřív (06.08.2026)
- „Jsme zděšeni.“ Půda pro Babiše, nový zákon má pomoct agropodnikům, odpůrci mají plán (05.08.2026)
- Italské zemědělce trápí listokaz japonský ničící vinice i sady (05.08.2026)
- Vlk: Prodlevy s proplácením újmy za ztížení pastvy (05.08.2026)
- Tisíce lidí sem jezdí na jahody. Teď oblíbenou farmu koupil nový majitel (05.08.2026)
- Obce mohou opravit nebo vybudovat vodní nádrže, od Ministerstva zemědělství na to dostanou 300 miliónů korun (05.08.2026)
- Žně výrazně postoupily, sklizeno je víc než 80 procent ploch obilnin (05.08.2026)
- Z rybího kalu k biostimulantu pro pěstitele. Doktorandi z MENDELU vyvíjejí přípravek FISHIT (05.08.2026)
- První letošní hrozny na burčák začali v Dolních Dunajovicích sbírat s rozedněním (04.08.2026)

Tweet



