SVS bude mít na Suchdole nové školící středisko
01.04.2004 | Agris
Zítra, 2. dubna, bude v 11 hodin slavnostně otevřeno nové školicí středisko Státní veterinární správy ČR (SVS) v Praze 6, na Suchdole, v areálu Státního veterinárního ústavu Praha v Lysolajích, v ulici Sídlištní 24. Informoval o tom dnes tiskový mluvčí SVS Josef Duben.
„Toto školicí středisko bylo vybudováno v rámci projektu PHARE – a to za částku zhruba 1, 4 miliony eur. Zařízení bude sloužit v prvé řadě ke školení pracovníků státního veterinárního dozoru, zahrnuje však i laboratorní vybavení, na kterém je možné cvičit různé nejnovější diagnostické postupy a samozřejmě odpovídající vybavení počítači,“ konstatoval Duben.
Areál je podle jeho slov možná využívat jako ubytování pro přespolní. Zařízení mohou také podle Dubna využívat i organizace, které se podílejí přímo či nepřímo na dozoru nad zdravím zvířat a bezpečností potravin, například Komora veterinárních lékařů.
Další články v kategorii Podnikání
- Koupili ruinu s břízou na střeše. Dnes se u Lasíků stojí dlouhé fronty na koláče (24.07.2026)
- Zisky Budvaru i Strakonic klesly, škodí i rozdíl mezi lahvovým a čepovaným pivem (22.07.2026)
- Pekárenský gigant Agrofertu hlásí horší výsledky. Firma musí změnit strategii (21.07.2026)
- Standardizace versus řemeslo: Kam směřuje moderní pekárna? (19.07.2026)
- Inflace v EU v červnu klesla na 2,9 procenta, v ČR je druhá nejnižší (17.07.2026)
- Výrobce sirupů Kitl z Liberce chce uspět v Německu, vytvořil tam dceřinou firmu (17.07.2026)
- Kariéru ve Vídni vyměnil za život farmáře. Zachránil zdevastovaný statek (17.07.2026)
- Pivovar Radegast v Nošovicích zrekonstruuje linku na stáčení piva do lahví (17.07.2026)
- Výrobce substrátů Agro CS loni zvedl tržby na 2,4 mld. Kč a zisk na 143 mil. Kč (16.07.2026)
- Mattoni rekordně roste a plánuje další expanzi. Východní trhy ale vynechá (16.07.2026)

Tweet



