Souhrn událostí předchozího dne – 19. 4. 2005
20.04.2005 | Agris
SZIF: Masivnější podpora českých potravin by měla začít do měsíce
Zhruba do měsíce by měla začít masivnější propagace českých potravin, na níž spolupracuje Státní zemědělský intervenční fond s vybranou agenturou BBK Advertising. Má jít například o prezentace v řetězcích, účast na výstavách, obchodní podporu v zahraničí či reklamu v médiích, řekl dnes novinářům ředitel marketingového odboru SZIF Evžen Staněk. Podle prezidenta Potravinářské komory Jaroslava Camplíka je předčasné záměry hodnotit. "Chceme vidět výsledky," prohlásil s tím, že komora by rovněž uvítala, pokud by s ní někdo plánované aktivity konzultoval.
Výrobky KLASA mají svou první prodejnu
Za účasti ministra zemědělství Jaroslava Palase a ředitele Státního zemědělského intervenčního fondu (SZIF) Jana Höcka byla dnes na pražském ruzyňském letišti představena první prodejna stoprocentně tuzemských potravin a výrobků nesoucích značku KLASA. Uvedená prodejna nezůstane přitom podle Palase sama. „Chtěli bychom v této prezentaci pokračovat, předpokládáme, že vznikne ještě další obdobná prodejna v prostorách letiště a podobná prodejna by měla vzniknout také v centru Prahy. Myslím, že se nemáme za co stydět, české potraviny mohou dobývat a dobývají Evropu,“ konstatoval ministr.
Vyhlášena 2.výzva k předkládání žádostí o dotace ze státního rozpočtu v rámci Interreg IIIC
Iniciativa ES Interreg IIIC se zaměřuje na podporu spolupráce mezi jednotlivými regiony Evropské unie. Podporuje nesousedící regiony, aby navázaly spolupráci a vyměňovaly si zkušenosti při řešení socioekonomických problémů. Hlavním cílem této iniciativy je zlepšení efektivnosti politik, nástrojů regionálního rozvoje a soudržnosti formou výměny informací ve velkém rozsahu a sdílením zkušeností. O dotaci ze státního rozpočtu může žádat český projektový partner zapojený do již schváleného nebo připravovaného meziregionálního projektu v rámci iniciativy Interreg IIIC.
Nový Bor postavil kotelnu na biomasu, topí ale hlavně plynem
Kotelnu na biomasu postavili před více než dvěma lety v Novém Boru na Českolipsku. Přestože do ekologického zařízení investovalo město kolem 20 milionů korun, vytápění zatím z větší části zajišťuje plynový kotel, který měl být podle původních záměrů jen doplňkem. Důvodem je vysoká cena slámy, kterou se v kotelně topí. Dnes to řekl Miroslav Javůrek z městské společnosti Teplo. "V projektu se počítalo s cenou kolem 450 korun za tunu slámy, zemědělci ale chtěli i více než trojnásobek a v tu chvíli je pro nás topení plynem levnější," vysvětlil Javůrek.
Úplné texty zpráv a další události včerejšího dne naleznete v rubrice Úplné zpravodajství.
Další články v kategorii Podnikání
- Výrobce substrátů Agro CS loni zvedl tržby na 2,4 mld. Kč a zisk na 143 mil. Kč (16.07.2026)
- Mattoni rekordně roste a plánuje další expanzi. Východní trhy ale vynechá (16.07.2026)
- Sněmovna schválila v EET i obnovu daňového zvýhodnění tichého vína jako daru (16.07.2026)
- Firmě Agro Jevišovice po předchozím propadu loni rostly tržby i zisk (16.07.2026)
- Oběd v restauraci už vyjde na více než 200 korun (15.07.2026)
- Sladovnám Soufflet ČR v účetním roce 2024/2025 klesl zisk o 40 pct na 350 mil.Kč (15.07.2026)
- Evropští žalobci spustili trestní řízení kvůli dotacím pro Agrofert. Na mušce úředníci i politici (15.07.2026)
- Zetor po 80 letech končí v Brně s výrobou traktorů (14.07.2026)
- Vodňanská drůbež loni zvýšila zisk na 288,5 mil. Kč a obrat na 7,2 miliardy Kč (14.07.2026)
- Kolínský výrobce limonád chystá rozšíření výroby, stáčet chce i do plechovek (13.07.2026)

Tweet



