TA ČR: Nový univerzální opylovač pomůže pěstitelům třešní
16.04.2021 | ČTK
Čeští výzkumníci získali univerzální opylovač, který má pomoci pěstitelům třešní. Novinka by měla zvýšit úrodu a ušetřit pěstitelům čas i peníze. Na projektu pracovali odborníci z Výzkumného a šlechtitelského ústavu ovocnářského v Holovousích na Jičínsku v rámci Biotechnologického centra pro genotypování rostlin.Zpráva byla upravena na základě obchodních podmínek ČTK, uplné znění získáte na obchodni@mail.ctk.cz
Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Další články v kategorii
- Souhrn událostí uplynulého dne – 6.5. 2026 (07.05.2026)
- Budoucnost české a evropské ochrany přírody: Projekt LIFE Jedna příroda završily dvě odborné konference v Praze (06.05.2026)
- Varování spotřebitelům: houby enoki s výskytem bakterie Listeria monocytogenes (06.05.2026)
- Zhruba 40 pct. potravin v EU obsahovalo pesticidy, většinou to neporušilo zákon (06.05.2026)

Tweet



