Znojmo stále počítá s konáním letošního vinobraní

Město Znojmo stále počítá s konáním zářijového historického vinobraní. Pokud ho nezakáže vláda, tak se uskuteční, nyní se organizačně řeší další ročník, tedy rok 2021. Dnes to novinářům řekl ředitel Znojemské Besedy František Koudela. Znojemské vinobraní by se mělo uskutečnit mezi 11. a 13. zářím. Vstupenky jsou stále v předprodeji.

Loňský 37. ročník navštívilo 85.000 lidí, o rok dříve jich bylo 88.000. Akce nabídla desítky mázhauzů místních vinařů, historický průvod i kapely různých žánrů.

Kapely na letošní rok jako jsou Cimbal Brothers, Poletíme, Lucie Bílá nebo Poutnící jsou podle Koudely nasmlouvané. Nyní se čeká, jak se budou uvolňovat opatření proti koronaviru. Organizátoři i vystupující by podle Koudely potřebovali slyšet od vlády, zda bude možné na podzim podobné akce uskutečnit. "Program je kompletně nachystaný," dodal.

Vláda v květnu uvedla, že od 25. května se může shromáždit 300 lidí, od 8. června 500 lidí a od 22. června 1000 lidí. Další zvětšování kapacit zatím známé není.

Vstupné na vinobraní v předprodeji je od 350 korun, na místě a od 1. září bude stát 550 korun. Podle ředitele jsou předprodeje podobné jako loni.

Koudela dnes pražským novinářům připomněl, že turisté, kteří přijedou od začátku června do konce září do Znojma, budou moct zadarmo do podzemí, na radniční věž, na hradební opevnění, do muzejní expozice pivovarnictví nebo do letního kina. Jedinou podmínkou je utratit ve Znojmě alespoň 500 korun za ubytování nebo 150 korun v restauraci či kavárně nebo 200 korun za jiné služby. Město se tak snaží přilákat turisty a podpořit podnikatele v turistickém ruchu. Kampaň nese název Znojmo Zadax.

Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.

Tisk

Další články v kategorii

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics
ISSN: 1804-1930


Kalendář


Podporujeme utipa.info