Zvěřinu poštou? To snad ne!
17.04.2012 | SVS ČR
Ani v uplynulém týdnu se veterinární inspektoři „nenudili“. Ze zajímavých zjištění některá vybíráme.
V místě určení v Karlovarském kraji zajistili téměř 10 kg zvěřiny odeslané ze schváleného zvěřinového závodu v Pardubickém kraji přes „zprostředkovatele“, jeden hotel v Mariánských Lázních, a to prostřednictvím České pošty! Zásilka tála, byla změněná konzistence, tudíž byla na místě znehodnocena a okamžitě neškodně odstraněna. Došlo k porušení veterinárního zákona i nařízení Evropského Parlamentu a Rady č. 852/2004.
V Moravskoslezském kraji byla zjištěna dodávka 536 kg čerstvého kuřecího masa z Polska (čtvrtky, prsa, celá kuřata), která neodpovídala požadovaným standardům – znečištěný obsahem útrob, pohmožděniny. Zákaz prodeje a vrácení dodavateli (TWIST Spólka z o. o. Rybnik).
V Pardubickém kraji v jedné výrobně na dodané hovězí a vepřové nepředložili doklady o nabytí, šlo celkem o zhruba 30 kg. Zboží pozastaveno na dobu, než bude případ došetřen. V jiné pardubické prodejně byla odhalena úplná absence dokladů o nabytí 30 kg mraženého telecího masa. V tomto případě byla nařízena likvidace tohoto zboží jako zboží neznámého původu.
Někdy práce veterinárních inspektorů hraničí s detektivním pátráním. Smyslem státního veterinárního dozoru je, pokud jde o kontroly potravin živočišného původu, zaručit zákazníkovi, že si kupuje zdravotně nezávadné potraviny, které mají i jasný původ.
Josef Duben, tisk. mluvčí SVS
Další články v kategorii
- Včelstva v Česku přečkala minulou zimu dobře, úhyny klesly na 11 procent (12.05.2026)
- Les po požáru nezačíná od nuly. Obnova může být rychlejší než v odumřelých smrčinách, které ohněm neprošly (12.05.2026)
- Češi za polední menu platí rekordně: průměr už přesáhl 200 korun (12.05.2026)
- Vodňanské rybářské dny nabídnou kulturu i pohled do světa rybářství (12.05.2026)
- Sady Schwarz z Rokycanska přišly vinou čtyř hodin mrazů 30. dubna o půlku úrody (12.05.2026)
- Do Česka se vrátí mráz. Jeden den bude pro zahrádkáře a zemědělce kritický (12.05.2026)
- Kde hrozí setkání s medvědem? Situaci na Slovensku ukazuje nová mapa (12.05.2026)
- Potravinový ombudsman jednal s nevládními organizacemi, tématem byla transparentnost i nekalé obchodní praktiky (12.05.2026)
- Hazard, který vyšel. Zadlužila rodinu, aby vařila na památkově chráněném statku (12.05.2026)
- MŽP spustilo pilotní Katalog služeb. Občanům i firmám usnadní orientaci v agendách životního prostředí (12.05.2026)

Tweet



