Zemědělská výstava v Kroměříži ukáže hospodářská zvířata i skokové soutěže koní

Zemědělská výstava v Kroměříži ukáže návštěvníkům hospodářská zvířata a zemědělskou techniku, nabídne i skokové soutěže koní. V regionu má dlouholetou tradici, koná se každé dva roky. Letošní ročník se uskuteční v areálu společnosti Navos v kroměřížské místní části Kotojedy v sobotu 15. června od 9:00 do 17:00, uvedla v dnešní tiskové zprávě Šárka Kučerová z kroměřížské radnice.

Akce propaguje zemědělství, potravinářství a služby s tím spojené. "Součástí výstavy je hodnocení a bonitace hospodářských zvířat, přehlídka a skokové soutěže koní, výstava drobného hospodářského zvířectva, prezentace potravinářských společností, ukázky zemědělské techniky, prezentace podniků služeb pro zemědělství působících převážně ve Zlínském kraji," uvedla Kučerová.

Pro návštěvníky je připraven také doprovodný program včetně tomboly. Vstup do areálu je zdarma. "Zemědělská výstava je zajímavým projektem, který láká do Kroměříže návštěvníky, a to jak z řad odborníků na zemědělství, tak i laické veřejnosti, pro kterou jsou připravené prezentace, ochutnávky a také prodej výrobků regionálních potravinářských podniků," uvedl kroměřížský radní Jiří Kašík (ZVUK 12, za OK občané Kroměříže).

"První zemědělská výstava se konala v roce 1858 na statku pana Proskowce v Kvasicích, novodobá historie výstav se znovu začala psát v roce 1996, kdy se v areálu Agrochemického podniku v Kroměříži uskutečnil první ročník, který navázal na předcházející dlouholetou tradici," doplnila Kučerová. Hlavním organizátorem jsou společnost Plemenářské služby a Okresní agrární komora Kroměříž. Akci finančně podporují ministerstvo zemědělství, Zlínský kraj a město Kroměříž.

chv dr

Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.

Tisk

Další články v kategorii Zemědělství

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics


Kalendář


Podporujeme utipa.info