Nové Strašecí nechá přistavět budovu pro včelaře

Nové Strašecí nechá letos přistavět budovu pro včelaře s vybavením na zpracování medu. V regionu je velmi aktivní spolek sdružující téměř stovku členů včetně mládeže a dětí. Nové zázemí poslouží k dalšímu rozvoji včelařského kroužku, o který je ve městě značný zájem, řekl na dnešní tiskové konferenci starosta Nového Strašecí Karel Filip (ČSSD).

Práce na přístavbě mají začít v dubnu, dokončena má být v listopadu. Přibudou nové bezbariérové vstupy, opěrná zeď, na ni naváže další část objektu. "V nových prostorách bude umístěn přístroj na zpracování medu a vařák včelího vosku," uvedl starosta. Náklady dosáhnou téměř tři miliony korun.

Podle předsedy novostrašeckého svazu včelařů Jiřího Hubky prostory využijí nejen členové včelařského kroužku, ale i všichni včelaři, kteří například teprve začínají a nemají peníze na pořízení všech technologií.

Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.

Tisk

Další články v kategorii Venkov

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics
ISSN: 1804-1930


Kalendář


Podporujeme utipa.info