Chovatelé chodí na pohotovost často s banálními problémy

Méně než pětinu z pohotovostních zákroků je skutečně nutné řešit na zvířecí pohotovosti. Dnes to na tiskové konferenci uvedla na základě členského průzkumu prezidentka Komory veterinárních lékařů ČR Radka Vaňousová. Komora vyzvala chovatele, aby chodili s věcmi, které mohou u jejich mazlíků počkat, v klasické ordinační době ke svým veterinářům. Není podle ní nutné chodit na pohotovost například se stříháním drápků nebo kvůli vyndávání klíštěte.

Mezi pohotovostní úkony podle Vaňousové patří krvácení, neprůchodnost dýchacích cest, torze žaludku, tamponády srdce, otevřené zlomeniny a další pohotovostní stavy. Většinou ale z časových důvodů zamíří na pohotovost majitelé zvířat s banálnějšími potřebami. Na zvířecích pohotovostech se platí peníze navíc.

Počet lékařů, kteří pohotovost drží, se podle Vaňousové dlouhodobě snižuje. Chovatelé mají podle ní možnost zeptat se na nejbližší takové zařízení svého lékaře, nebo se podívat na stránky komory. Ta spustila v létě mapu pohotovostí, zatím je však v ní 20 míst, počítá s postupným přidáváním pracovišť.

Autor: ČTK

  

Tisk

Další články v kategorii Venkov

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics
ISSN: 1804-1930


Kalendář


Podporujeme utipa.info