V Litoměřicích začíná veletrh pro pěstitele Zahrada Čech

V Litoměřicích začíná za přísných hygienických opatření veletrh pro pěstitele, kutily a zahrádkáře Zahrada Čech. Do areálu nebudou vpuštěni lidé s horečkou či kašlem. Během dne se bude namátkově kontrolovat teplota návštěvníků. Každoročně se na podzimním veletrhu vystřídá během několika dnů na 86.000 osob.

Areál má rozlohu přibližně 6,5 hektaru, je rozdělen na tři sektory. U pavilonů je připravena dezinfekce. Zájem vystavovatelů předčil očekávání pořadatelů. Prodejců je na 550. "Jsme moc rádi, že můžeme výstavu uskutečnit. Ztráty letošního roku jsou velmi výrazné, mluvíme o částkách kolem deseti milionů korun, na jejichž náhradě budeme pracovat několik dalších let," uvedla ředitelka Zahrady Čech Michaela Mokrá.

Veletrh je otevřen do 19. září denně od 09:00 do 17:00. Mezi sortimentem nechybí pokojové a venkovní rostliny, trvalky, stromy, keře, zahradní technika, osiva či nářadí.

Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.

Tisk

Další články v kategorii Venkov

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics
ISSN: 1804-1930


Kalendář


Podporujeme utipa.info