Rybníky na Pardubicku měly méně vody, kormoráni lovili rybí násady
03.11.2025 | ČTK
V rybnících na Pardubicku bylo letos méně vody než loni, kdy jí byl dostatek. Rybníky byly i na polovičním stavu vody, kormoránům se tak snadněji lovily rybí násady a opět rybářům způsobili velké škody. ČTK to řekl majitel společnosti Rybniční hospodářství Adolf Vondrka.Zpráva byla upravena na základě obchodních podmínek ČTK, uplné znění získáte na obchodni@mail.ctk.cz
Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Další články v kategorii Venkov
- Co rozhoduje o kvalitě kompostu? Výzkumníci ukazují, jak z bioodpadu vytěžit maximum (12.06.2026)
- Havlíček: Tresty za týrání zvířat jsou mírné a koalice je navrhuje zvýšit (12.06.2026)
- Seznamte se: invazní druhy rostlin a živočichů se zítra představí v centru Plzně (11.06.2026)
- Hřebci z Podyjí odjeli za holkami, jejich pastviny jsou nyní prázdné (10.06.2026)
- „Buzerace, paskvil.“ Nový registr vytáčí pejskaře i útulky. Komplikuje nám život, tvrdí (10.06.2026)
- Majitelé psů budou muset od července povinně registrovat psy do evidence (08.06.2026)
- Samosběr jahod: Kde, kdy a za kolik si natrhat čerstvé jahody (05.06.2026)
- Na Olomoucku probíhá cvičení veterinárního dozoru (05.06.2026)
- Na Hané zahájili sklizeň pivoněk. Malá obec se chlubí největší farmou v Česku (03.06.2026)
- Na pastviny nad jesenickou Ovčárnou míří stovka ovcí. Pomáhají s péčí o horské hole (03.06.2026)

Tweet



