Ministerstvo zdravotnictví: Nákup na farmářském trhu je (nepřípustnou) společenskou událostí

Asociace soukromého zemědělství ČR společně se Zelinářskou unií Čech a Moravy a Ovocnářskou unií ČR zaslaly na počátku listopadu na Úřad vlády ČR své nesouhlasné stanovisko s regulačními opatřeními stanovujícími maximální možný limit 20 účastníků farmářského trhu na 400 metrů čtverečních. Považují je za faktickou likvidaci farmářských trhů za situace, kdy takové akce představují z celé řady důvodů vhodnou alternativu k nákupům potravin v obchodních centrech (více zde: https://www.asz.cz/cs/aktualne-z-asz/podminky-pro-poradani-farmarskych-trhu-jsou-nesmyslne-a-likvidacni.html). Jaká přišla odpověď z ministerstva zdravotnictví?

Ve zkratce – jelikož musíme udělat nějaká opatření, abychom zvrátili nepříznivou situaci, zavřeme nebo omezíme to, co považujeme za nedůležité. A co to je? No přece farmářské trhy! Tam podle ministerstva zdravotnictví lidé chodí spíš pro zábavu a navíc – ó hrůzo – jsou venku a procházejí se. A to je prostě nepřijatelné!

Zatímco návštěva nákupních center byla povolená do nedávna bez omezení, protože tam lidé chodí zcela zodpovědně nakupovat a rozhodně se nepřiměřeně neshlukují, jít na farmářský trh je podle ministerstva zdravotnictví rizikové – protože zde nakupující osoby okukují zboží a vůbec, což je naprosto nejhorší, berou návštěvu farmářského trhu jako společenskou událost! A proto je třeba tuto činnost maximálně zkomplikovat, neboť společenská událost je dnes samozřejmě nepřípustná.

Přesvědčte se sami:

Dopis ASZ ČR adresovaný Úřadu vlády.pdf

Dopis z ministerstva zdravotnictví zaslaný ASZ ČR.pdf

Hlavní kancelář ASZ ČR 

Tisk

Další články v kategorii Potravinářství

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics
ISSN: 1804-1930


Kalendář


Podporujeme utipa.info