Budvar má nového obchodního ředitele pro český trh

Budějovický Budvar má nového obchodního ředitele pro tuzemský trh. Místo Roberta Chrta nastoupil 1. února do této funkce Petr Kubín. Chrt v pivovaru zůstal, jako ředitel pro strategii a business development. Na dotaz ČTK to dnes uvedl ředitel Budějovického Budvaru Petr Dvořák.

"Do pivovaru Petr Kubín přichází, protože chceme kromě exportu posílit i zaměření na náš domácí trh," uvedl Dvořák. Obchodní ředitelkou pro export zůstává Renata Pánková. Podle informací z portálu LinkedIn pracoval Chrt, absolvent pražské VŠE, jako obchodní ředitel Budvaru přes 25 let, od roku 1994.

Národní podnik Budějovický Budvar loni meziročně zvýšil výstav piva téměř o pět procent na rekordních 1,679 milionu hektolitrů a tržby poprvé překonaly tři miliardy Kč. Dvořák to minulý týden řekl deníku Mladá fronta Dnes. Zisk za loňský rok Budvar zatím nezveřejnil. Předloni měl zisk po zdanění 267,1 milionu Kč a do státního rozpočtu odvedl 500 milionů korun.

V roce 2018 vyvezl Budvar do 79 států dosud nejvíc piva v historii, 1,07 milionu hektolitrů. V letošním roce chce dokončit první etapu rozšiřování kapacity hlavního kvašení a zahájit druhou. Investice budou přes 250 milionů Kč. Podle rozvojového plánu z roku 2015, který obsahuje investice za dvě miliardy Kč, by měl v letošním roce výstav zvýšit o čtvrtinu na víc než dva miliony hektolitrů.

Budvar je posledním českým pivovarem, který vlastní stát. Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) loni v létě řekla, že současná vláda Budvar nikdy nezprivatizuje.

Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.

Tisk

Další články v kategorii Potravinářství

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics
ISSN: 1804-1930


Kalendář


Podporujeme utipa.info
  • Jaký máte vztah k myslivosti jako zemědělec?
  • Sám myslivost provozuji.
    16,66%
  • Nejsem myslivcem, ale jsem s okolními myslivci v kontaktu a vážím si jejich práce.
    24,66%
  • K myslivosti mám negativní vztah. Myslím, že myslivci v mém okolí neodvádí dobrou práci.
    58,66%