Tramín červený firmy Davinus získal ve Francii titul šampiona suchých bílých vín

Titul šampiona suchých bílých vín získal na soutěži Le Mondial des Vins Blancs Strasbourg ve francouzském Štrasburku Tramín červený, pozdní sběr 2020 společnosti Davinus. Celkově získali vinaři z České republiky devět zlatých a 14 stříbrných medailí. V tiskové zprávě o tom informoval Vinařský fond, který účast vinařů na zahraničních soutěžích finančně podporuje.

"Ročník 2020 byl velmi náročný, jak z pohledu vinohradníka, tak technologa. Réva velmi pozdě odkvetla a i období sklizně bylo velmi problematické. Vítězný Tramín pochází z vinařské obce Popice, viniční tratě Panenský kopec. Jedná se o bio vinici, která byla vysazena v roce 2006. Vyznačuje se krystalicky čistou vůní připomínající kvetoucí růži a medovou plástev. Plná, elegantní a harmonická chuť s příjemnou a originální kořenitostí v závěru,“ uvedl Stanislav Málek z popického Vinařství Gotberg.

Oceněné víno se prodává pod značkou společnosti Davinus. Ta není tradiční vinařství, ale takzvaný négociant. Tedy obchodník s vínem, který dohlíží na kompletní výrobu vína ve spolupráci s jinými vinařstvími a poté víno prodává pod vlastní značkou.

Letošního 24. ročníku soutěže se zúčastnilo 622 bílých vín z 20 zemí. Le Mondial des Vins Blancs Strasbourg se jako jediná mezinárodní vinařská soutěž specializující se na bílá vína na světě koná pod patronátem OIV (Mezinárodní organizace pro révu vinnou a víno) a VINOFED.

Cena za nejlepší suché víno je vyvrcholením úspěchů moravských vinařů na této soutěži v uplynulých letech. Loni se stalo nejlepším tramínem víno z ratíškovického B/V vinařství, které bodovalo i v roce 2020 mezi vzorky odrůdy Chardonnay. I letos B/V vinařství uspělo, konkrétně mezi sylvány se svým Sylvánským zeleným reserva, pozdní sběr 2019.

Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.

Tisk

Další články v kategorii Potravinářství

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics


Kalendář


Podporujeme utipa.info