Palírně U Zeleného stromu loni vzrostly tržby o pětinu

Palírna U Zeleného stromu loni zvýšila tržby bez započtení DPH a spotřební daně meziročně o pětinu na 653,5 milionu korun z 543 milionů korun v roce 2018. Její hospodaření se zároveň vrátilo do černých čísel, když po jedenáctimilionové ztrátě v roce 2018 vykázala čistý zisk 452.000 korun. ČTK dnes informaci získala z výroční zprávy Palírny U Zeleného stromu.

"Výrazný růst byl tažen primárně zvýšením spotřební daně schváleným od 1. ledna 2020, kde se většina zákazníků spekulativně předzásobila ještě v roce 2019," komentoval loňské tržby ředitel Palírny U Zeleného stromu Pavel Kadlec. Tržbám podle něj pomohl i růst prodeje strategických značek Stará žitná myslivecká, Hanácká vodka a Blend 42 Vodka.

Export se loni na celkových tržbách Palírny U Zeleného stromu podílel sedmi procenty a obnášel 49,8 milionu korun bez spotřební daně. Společnost vyváží výrobky do více než 20 států světa. Hlavním exportním trhem je Slovensko, které má na celkovém vývozu firmy podíl 92 procent.

Palírna U Zeleného stromu loni zvýšila prodej o 22 procent a vyrobila více než 121.000 hektolitrů lihovin. Celková produkce prostějovské likérky tak obnášela zhruba 20 milionů lahví.

Firma Palírna U Zeleného stromu vznikla v roce 2011 sloučením společností Granette a Starorežná Prostějov. Průměrná roční produkce likérky činí zhruba 100.000 hektolitrů alkoholických nápojů. Do jejího výrobního portfolia patří více než sto produktů. V roce 2012 firma dokončila přesun výroby likérů z Ústí nad Labem do Prostějova, kde už pět století funguje Palírna U Zeleného stromu.

Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.

Tisk

Další články v kategorii Podnikání

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics
ISSN: 1804-1930


Kalendář


Podporujeme utipa.info