Kvůli nákaze musely po otevření znovu zavřít tři anglické hospody

Nejméně tři anglické hospody se musely po sobotním otevření opět zavřít kvůli tomu, že se u jejich hostů potvrdila nákaza koronavirem. Informoval o tom dnes zpravodajský server BBC. V Británii se podle ministerstva zdravotnictví infekce novým koronavirem potvrdila u 286.349 lidí, 44.391 jich s nemocí covid-19 zemřelo.

V sobotu se v Anglii otevřely po více než třech měsících stovky hospod a barů, které byly zavřené kvůli šíření koronaviru v zemi. Nadále platí přísná hygienická opatření, hosté na sebe musejí v hospodách nechávat kontakt.

Opět zavřít už musely kvůli nakaženým hostům nejméně tři hospody: ve městě Burnham-on-Sea na jihovýchodě Anglie, v Batley nedaleko Leedsu a v Alverstoke u Portsmouthu na jihu země. Provozovatelé uvedli, že podniky důkladně vydezinfikovali a nyní se snaží kontaktovat hosty, kteří je o víkendu navštívili. Také zaměstnanci se podrobili testům na covid-19 a čekají na výsledky.

Uvolňování opatření, ke kterému v Anglii přistoupila ústřední vláda premiéra Borise Johnsona, považuje řada odborníků za předčasné. Británie je v Evropě koronavirem nejhůře zasaženou zemí. Podle dnešních údajů ministerstva zdravotnictví s covidem-19 zemřelo 44.391 lidí.

Každá z částí Spojeného království rozhoduje o opatřeních proti šíření koronaviru i jejich uvolňování zvlášť. V Anglii se hospody otevřely v sobotu, v Severním Irsku již v pátek. Skotsko v pondělí otevřelo zatím jen venkovní posezení a pivní zahrádky, vnitřní prostory se otevřou až příští středu. Wales zatím žádný termín otevření hospod nestanovil.

Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.

Tisk

Další články v kategorii Podnikání

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics
ISSN: 1804-1930


Kalendář


Podporujeme utipa.info