Mana loni zvýšila prodeje v maloobchodu, plánuje růst obratu

Prodeje náhražky jídla Mana loni v české maloobchodní síti vzrostly o pětinu, prodalo se jí za více než milion eur, sdělili dnes ČTK zástupci výrobní společnost Heaven Labs. Nyní firma plánuje další růst, protože Manu začne prodávat také Kaufland. Očekává tak nárůst obratu znovu o pětinu. Zisk společnosti nesdělili, podle účetní uzávěrky snížila firma předloni zisk meziročně o 77 procent na 4,5 milionu Kč. Obrat jí stoupl o 8,4 milionu Kč na 156,5 milionu Kč. Loňské výsledky ve Sbírce listin zatím nezveřejnila. Společnost mimo jiné prodává také rostlinné burgery.

Mana může být úplnou náhradou stravy, prodává se ve formě prášku nebo nápoje. Mělo by jít o nutričně kompletní potravinu. Jako zdroj bílkovin jsou v ní využívané proteiny ze sóji, hrachu, ovsa, konopí, rýže a sladkovodní řasy.

"V českém retailu jsme stále na začátku cesty, ačkoli jsme se za poslední tři roky dostali přes všechny možné komplikace, které se při vstupu do retailu mohou stát. Primárně jsme nadále globální online e-commerce s působností ve 172 zemích světa. Retail je pro nás stále nová věc a pro mnohé obchodníky jsme pořád ti noví," uvedl zakladatel firmy Jakub Krejčík.

Firma začala jako start-up v roce 2014, o čtyři roky později oznámila, že desetkrát zvyšuje kapacitu výroby v pražské Uhříněvsi.

Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.

Tisk

Další články v kategorii Podnikání

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics
ISSN: 1804-1930


Kalendář


Podporujeme utipa.info