Agris.cz - agrární portál

Zastavení vydávání lesů trvá

13. 10. 2000 | Klatovský deník

Zastavení vydávání lesu trvá

Podtitulek: KAUZA/ Zatím se neví, zda podá urcovací žalobu ministerstvo, nebo správa parku

KLATOVSKO/ŠUMAVA - Pozastavení vydávání lesu z Národního parku Šumava (NPŠ) obcím, o kterém v polovine zárí rozhodlo ministerstvo životního prostredí (MŽP), stále trvá. Jak jsme již informovali, ministerstvo omezilo navracení historického majetku obcím poté, co místopredseda vlády Pavel Rychetský oznacil letošní novelu zákona o historickém majetku mest a obcí za právne nedostatecnou. MŽP proto v zárí doporucilo, aby byla podána urcovací žaloba u soudu, který rozhodne, komu lesy pripadnou.

"Ministerstvo žalobu podávat nebude. Celá záležitost je vecí správy parku," rekla nám vcera tisková mluvcí MŽP Rita Gabrielová. Reditel NPŠ Ivan Žlábek naopak tvrdí, že žalobu musí podat ministerstvo. "Je velmi pravdepodobné, že žalobu podepíši, ale musí ji sepsat ministerstvo. My nemáme ani cloveka, který by ji napsal," uvedl reditel.

O dalším osudu lesu bude dnes jednat Pavel Rychetský se starostou Kvildy. Na schuzku byli prizváni rovnež zástupci NPŠ.

Autor: RENATA KUCEROVÁ

Zdroj: Klatovský deník

Datum: 12.10.2000


Zdroj: Klatovský deník, 13. 10. 2000

© Copyright AGRIS 2003 - Publikování a šíření obsahu agrárního WWW portálu AGRIS je možné (pokud není uvedeno jinak) pouze za podmínky uvedení zdroje v podobě www.agris.cz a data publikace v AGRISu.

Přímá adresa článku:
[http://www.agris.cz/detail.php?id=174169&iSub=518 Vytištěno dne: 19.01.2021 04:33