Agris.cz - agrární portál

Vláda ČR vyjádřila politování nad protiopatřením Evropské unie

18. 3. 1998 | ČTK

Vláda CR vyjádrila politování nad protiopatrením Evropské unie

ŽIDLOCHOVICE 18.brezna (CTK) - Vláda CR dnes vyjádrila politování nad rozhodnutím Evropské unie pozastavit celní zvýhodnení dovozu veprového masa, drubeže a ovocných štáv z CR jako protiopatrení proti zavedení ceských kvót na dovoz jablek z Evropské unie do Ceské republiky.

"Vláda CR vyjadruje nad tímto ekonomicky nezduvodneným krokem Evropské unie politování," rekl novinárum v prubehu zasedání vlády její ministr Vladimír Mlynár. CR je podle neho pripravena o sporných otázkách dále jednat.

Ceská vláda rozhodla o zavedení kvót na dovoz konzumních jablek z Evropské unie letos v lednu, protože se domnívala, že jsou subvencována a tím poškozují ceské pestitele.

Jde o první vážnejší ekonomický spor mezi Ceskou republikou a Evropskou unií. Ceská republika je jedním ze šestice státu, který Evropská unie prizvala k zahájení vstupních rozhovoru.

Mlynár na tiskové konferenci dále rekl, že Ceská republika deklaruje zájem na dobrých vztazích s Evropskou unií. Ta podle neho nevyužila návrh Ceské republiky na jednání o této sporné otázce.

Vlastimil Milý zr bm


Zdroj: ČTK, 18. 3. 1998

© Copyright AGRIS 2003 - Publikování a šíření obsahu agrárního WWW portálu AGRIS je možné (pokud není uvedeno jinak) pouze za podmínky uvedení zdroje v podobě www.agris.cz a data publikace v AGRISu.

Přímá adresa článku:
[http://www.agris.cz/detail.php?id=174169&iSub=518 Vytištěno dne: 04.12.2020 06:08