Agris.cz - agrární portál

Skot zabavený na Jablonecku kvůli týrání stát neprodal, nenašel se zájemce

23. 5. 2024 | ČTK

Skot zabavený na Jablonecku se neprodal, žádný zájemce nesložil kauci a Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) elektronickou aukci zrušil, zjistila dnes ČTK na webu úřadu. Za třicetihlavé stádo masného skotu plemene charolais žádal stát nejméně 634.500 korun, zvířata tak zatím zůstanou na farmě v Rychnově u Jablonce nad Nisou.

Podobná aukce zabaveného stáda není obvyklá. "Úřad se musí každoročně postarat o několik hospodářských zvířat, která jsou chovatelům odebrána kvůli týrání, jedná se spíše o výjimečné případy. Například v roce 2023 se jednalo o čtyři krávy, 11 slepic, jednu ovci, dvě prasata a tři kachny. V minulosti se podařilo najít nový domov například pro deset ovcí nebo hospodářská zvířata zabavená chovateli z Jindřichohradecka," doplnila mluvčí úřadu Michaela Tesařová.

Většinou nabízí úřad zvířata prostřednictvím sociálních sítí a zdarma. Aktuálně je v nabídce kromě zmíněného stáda 18 psů a koček, na prodej jsou dva koně. "Pouze ve specifických případech, kdy například existuje znalecký posudek na zvíře, jsou prodávána prostřednictvím elektronické aukce, což je i případ tohoto stáda," dodala mluvčí ÚZSVM. Zvířata jsou v dobrém stavu, stádo tvoří devět krav, devět jalovic starších dvou let, deset mladších jalovic do jednoho roku a dva mladí býčci. Stát bude zřejmě aukci opakovat.

ivc dr


Zdroj: ČTK, 23. 5. 2024

© Copyright AGRIS 2003 - Publikování a šíření obsahu agrárního WWW portálu AGRIS je možné (pokud není uvedeno jinak) pouze za podmínky uvedení zdroje v podobě www.agris.cz a data publikace v AGRISu.

Přímá adresa článku:
[http://www.agris.cz/detail.php?id=174169&iSub=518 Vytištěno dne: 23.07.2024 04:44