Souhrn událostí uplynulého dne 22.2.2024

Moderní techniky šlechtění stále čekají na povolení. Klíčovou roli hraje Polsko

Evropský parlament na začátku února schválil svou pozici k tzv. novým genomickým technikám šlechtění (NGTs). Rozvoj těchto technik v Evropě podpořil, čímž potěšil především zemědělce a šlechtitele. Návrh se však „zasekl“ na úrovni Rady EU pro zemědělství a rybolov, na povolení NGTs si tak Evropa musí ještě počkat.

Veterináři ve Zlínském kraji loni zjistili další případ trichofytózy skotu

Veterináři ve Zlínském kraji v minulém roce zjistili další případ trichofytózy skotu. Jeden zaznamenali i v roce 2022, o rok dříve dva. Předtím se kožní onemocnění způsobené plísní, které je přenosné na člověka, v kraji několik let neobjevilo.

Ministerstvo zemědělství snižuje byrokracii v ekologickém zemědělství. Zvýší se i některé dotace

Ministerstvo zemědělství (MZe) přichystalo úpravy nařízení o ekologickém zemědělství a dobrých životních podmínkách zvířat. Na jejich základě se sníží byrokratická zátěž a vzroste například sazba dotace na pěstování zeleniny v ekologickém režimu. Materiály dnes projednala vláda.

Vyšetření zimní měli včelstev zatěžuje nejen včelaře, ale i rozpočet státu

21. února 2024 Vyšetření zimní měli včelstev zatěžuje nejen včelaře, ale i rozpočet státu Dne 8. února 2024 zaslal včelař Jiří Mohelník otevřený dopis Ministerstvu zemědělství a Státní veterinární správě. Obsahem jeho sdělení je polemika nad smysluplností povinného vyšetření zimní měli.

 

Úplné texty zpráv a další události včerejšího dne naleznete zde.

Tisk

Další články v kategorii

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics


Kalendář


Podporujeme utipa.info