Agris.cz - agrární portál

31.3. 2023 Konference Data a životní prostředí

23. 2. 2023 | Ministerstvo životního prostředí

Dne 31. března 2023 proběhne čtvrtá konference Data a životní prostředí, která se uskuteční v Národní technické knihovně v Praze (Ballingův sál, Národní technické knihovny, Technická 2710/6, Praha 6). Jedná se o závěrečnou konferenci projektu NERP, kde budou představeny finální výstupy a závěry.

V listopadu 2021 zahájila CENIA sérii konferencí, které si kladou za cíl seznámit odbornou i laickou veřejnost s tématem data v životním prostředí. CENIA letos pokračuje v projektu Národní environmentální reportingová platforma (NERP, více o projektu zde). NERP má za cíl optimalizovat systém příjmu, validace, zpracování a reportingu dat z oblasti životního prostředí. Mimo jiné má iniciovat vznik platformy poskytovatelů a zpracovatelů dat, která zabezpečí spolupráci a sdílení dat mezi spolupracujícími organizacemi – zaměří se na zabezpečení, práva použití, kvalitu a formáty dat, způsob přenosu datových sad, publikaci informací o životním prostředí a v neposlední řadě umožní efektivnější identifikaci datových zdrojů pro nové informační povinnosti.

V tuto chvíli si rezervujte termín v kalendáři a sledujte webové stránky www.cenia.cz a facebookový profil, kde budou postupně představeny další detaily a informace o akci.

Chcete-li si připomenout předchozí konference z cyklu Data a životní prostředí, odkazy na přednášky a záznamy najdete zde.


Zdroj: Ministerstvo životního prostředí, 23. 2. 2023

© Copyright AGRIS 2003 - Publikování a šíření obsahu agrárního WWW portálu AGRIS je možné (pokud není uvedeno jinak) pouze za podmínky uvedení zdroje v podobě www.agris.cz a data publikace v AGRISu.

Přímá adresa článku:
[http://www.agris.cz/detail.php?id=174169&iSub=518 Vytištěno dne: 03.10.2023 06:59