Agris.cz - agrární portál

Rolnický fond spustí žádosti o úvěry na investice pro malé a střední firmy

4. 10. 2022 | ČTK

Podpůrný a garanční rolnický a lesnický fond (PRGLF) spustí v úterý nové kolo programu investičních úvěrů na zvýšení výkonnosti a udržitelnosti zemědělských podniků. Malé a střední firmy mohou žádat o úvěr od 100.000 do deseti milionů korun. Žádosti lze podávat výhradně prostřednictvím internetového formuláře, fond přijme maximálně 250 žádostí. V tiskové zprávě o tom informovala mluvčí PRGLF Barbora Šenfeldová.

Předseda představenstva fondu Josef Kučera uvedl, že příjem žádostí se spouští letos podruhé. "Reagujeme tak na potřeby českých zemědělců s cílem pomoci jim s podporou při pořízení investičního majetku," doplnil.

Investice, na kterou zemědělci mohou čerpat úvěry, musí sloužit ke zlepšení výkonu podniku, zejména snížením výrobních nákladů nebo zlepšením a dalším rozvojem produkce. Úvěr nelze použít na nákup nemovitostí nebo hospodářských zvířat.

O úvěr mohou žádat podniky, které v uplynulých 12 měsících s PRGLF neuzavřely smlouvu ve stejném programu. Fond letos na podporu splácení jistin úvěrů rozdělil ve dvou kolech žádostí 900 milionů korun mezi zemědělské a potravinářské firmy.


Zdroj: ČTK, 4. 10. 2022

© Copyright AGRIS 2003 - Publikování a šíření obsahu agrárního WWW portálu AGRIS je možné (pokud není uvedeno jinak) pouze za podmínky uvedení zdroje v podobě www.agris.cz a data publikace v AGRISu.

Přímá adresa článku:
[http://www.agris.cz/detail.php?id=174169&iSub=518 Vytištěno dne: 05.02.2023 11:56