Souhrn událostí uplynulého dne – 8.4. 2021

Virtuální opylování? Další faktor nestability světového zemědělství

Virtuální opylování je nový praktický termín, který vychází ze srovnávací metriky mezinárodního obchodu. Poukazuje na výraznou a jednostrannou závislost rozvinutých zemí na biodiverzitě zemí rozvojových. Do praxe jej svou aktuální studií zavádí Felipe Deodato da Silva e Silva z brazilského Centra udržitelného rozvoje.

Robotorostliny? Vědci hledají, jak propojit přírodu a robotiku

Masožravé rostliny ovládané na dálku nebo rostliny, které nahlásí, že jsou nemocné: vědci testují nové systémy komunikace s vegetací, píše agentura AFP. V Singapuru vědci napojili rostliny na elektrody. Ty detekují slabé elektrické signály, které rostliny přirozeně vysílají.

Marks & Spencer letos v ČR otevře další prodejnu, nahradí chlazené potraviny

Britský řetězec Marks & Spencer letos plánuje v České republice otevřít další prodejnu a ve stávajících obchodech chce modernizovat prodejní plochy s potravinami. Zároveň ohlásil nahrazení chlazených potravin mraženými, přičemž sortiment mraženého zboží zdvojnásobí. Za rozhodnutím stojí rostoucí poptávka po mražených výrobcích.

FAO: Světové ceny potravin dál rostou, jsou nejvyšší od poloviny roku 2014

Světové ceny potravin se v březnu desátý měsíc za sebou zvyšovaly a jejich index se vyšplhal na nejvyšší úroveň od června 2014. Za růstem cen stálo zdražení rostlinných olejů, masa a mléčných výrobků. Uvedla to dnes Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO).

Úplné texty zpráv a další události včerejšího dne naleznete zde.

Tisk

Další články v kategorii

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics
ISSN: 1804-1930


Kalendář


Podporujeme utipa.info