Souhrn událostí uplynulých dní 5.3.2021 – 7.3.2021

Jihočeská firma efko loni zpracovala rekordních 3800 tun okurek

Firma efko cz, která ve Veselí nad Lužnicí vyrábí konzervovanou zeleninu, měla loni konsolidované tržby téměř 557 milionů, meziročně vzrostly o 28,9 procenta. Zpracovala loni rekordních 3800 tun okurek, kvůli dopadům koronaviru stouply ale náklady na okurky meziročně o pětinu. Loni posílila spolupráci se společností Rohlík.cz.

Kontroly v chovech zvířat ve Zlínském kraji ukázaly úbytek chyb

Při kontrolách chovů zaměřených na pohodu zvířat zjistili loni veterináři ve Zlínském kraji 74 pochybení, meziročně o 17 méně. ČTK to řekl ředitel krajské veterinární správy František Mahdalík. Dohromady loni veterináři v kraji provedli 387 kontrol pohody zvířat, předloni jich bylo 426.

Pandemie srazila spotřebu čokolády ve Švýcarsku na 40leté minimum

Spotřeba čokolády ve Švýcarsku byla loni nejnižší za posledních 40 let. Klesla v průměru na 9,9 kilogramu na obyvatele, o rok dříve to bylo 10,4 kilogramu, vyplývá z údajů federace výrobců čokolády Chocosuisse.

Podle zprávy OSN se zbytečně vyhodí 17 procent potravin v prodeji

Téměř miliarda tun jídla, která představuje 17 procent veškerých potravin, které jdou do prodeje, se každoročně vyplýtvá. Uvádí to zpráva OSN. Nejvíce plýtvají domácnosti. Kdyby toto jídlo naplnilo nákladní auta s nosností 40 tun, jejich řada by vedla sedmkrát okolo země.

 

 

Úplné texty zpráv a další události včerejšího dne naleznete zde.

 

Tisk

Další články v kategorii

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics
ISSN: 1804-1930


Kalendář


Podporujeme utipa.info