Kvůli epidemii klesla návštěvnost hřebčína Kladruby na polovinu

Národní hřebčín Kladruby nad Labem si letos prohlédlo přibližně 40.000 lidí. Je to asi o polovinu méně než v předchozím roce, kdy přišlo 84.200 návštěvníků. Za poklesem stojí epidemie koronaviru, která omezila turistickou sezonu a hřebčín také musel dbát na to, aby zajistil provoz a ochránil zdraví zaměstnanců. Uvedla to Michaela Procházková z hřebčína.

"Nová situace znamenala kratší období hlavní návštěvnické sezony, menší skupiny návštěvníků na prohlídce, zpřísněná hygienická opatření a zrušení četných akcí pro veřejnost. Zaznamenán byl znatelný pokles zahraničních turistů," uvedla Procházková.

Návštěvníci letos přišli například o tradiční jarní a podzimní třídění starokladrubských koní, výkonnostní zkoušky hřebců, Den starokladrubského koně, oblíbenou Hubertovu jízdu nebo zimní prohlídky areálu. Hřebčín se byl také nucen vzdát účasti na mnoha sportovních soutěžích v tuzemsku i zahraničí.

Hřebčín v Kladrubech nad Labem navštívilo letos přibližně 30.000 lidí, dalších 10.000 přišlo do pobočky ve Slatiňanech. Výcvikové středisko v Heřmanově Městci je pro veřejnost uzavřené a čeká na rekonstrukci, která by měla začít v příštím roce.

Národní hřebčín i letos pokračoval v opravách svých areálů. Ve Slatiňanech opravil jízdárnu a vybudoval nové kolbiště, v létě otevřel nové turistické informační centrum. V Kladrubech obnovil historickou stáj Paddock a věnoval se revitalizaci Krajinářského parku Mošnice.

Hřebčinec založil v Kladrubech v roce 1563 Maxmilián II. V roce 1579 ho Rudolf II. povýšil na císařský dvorní hřebčín. Stát ho převzal v roce 1918. Nyní je hřebčín příspěvkovou organizací ministerstva zemědělství.

Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.

Tisk

Další články ke kauze Výskyt koronaviru:

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics
ISSN: 1804-1930


Kalendář


Podporujeme utipa.info