Agris.cz - agrární portál

Se zpožděním začíná hodnocení Salonu vín, stihne se za měsíc

3. 8. 2020 | ČTK

Namísto obvyklého květnového termínu začne letošní hodnocení Salonu vín-národní soutěže vín 2021 až v srpnu. Vína ze všech oblastí hodnotitelé posoudí za pouhý měsíc. Původní harmonogram narušila pandemie koronaviru. O posunu termínu informoval Svaz vinařů, který vinařskou soutěž u nás pořádá.

"Profesionálně ohodnotit přes 2000 vín za jediný měsíc je poměrně ambiciózní úkol. Jsme ale velmi rádi, že se nám soutěž i ve ztížených podmínkách letošního ročníku podařilo uspořádat a že proběhne ve všech vinařských podoblastech České republiky," uvedl výkonný ředitel Svazu vinařů Martin Půček.

Odborné komise se nejprve sejdou 3. srpna v Mělníku, aby vyhodnotili vzorky z oblasti Čechy, pokračovat budou ve Valticích 5. a 6. srpna hodnocením Slovácké vinařské oblasti, 11. a 12. srpna projdou hodnocením vzorky z Mikulovské vinařské podoblasti, 25. srpna ze Znojemské vinařské podoblasti a 27. a 28. srpna je na řadě Velkopavlovická vinařská oblast.

Vítěz v každé podoblasti dostane titul šampiona, komise vyberou i vítěze jednotlivých kategorií. Nejlepších vína postoupí do prvního celostátního kola Salonu vín, které se uskuteční v listopadu. Na prosinec je naplánováno finále, v němž komise vyberou 100 vín pro Salon vín roku 2021, vítěze jednotlivých kategorií a hlavně absolutního šampiona a nejlepší kolekci soutěže.

Na každou odbornou hodnoticí část soutěže navazuje veřejná výstava vín, na níž mohou lidé ochutnat reprezentativní vzorek vín pro danou podoblast. Vzhledem k nepředvídatelné epidemiologické situaci ale pořadatelé zrušili výstavu Slovácké vinařské podoblasti. Výstavy ostatních podoblastí se uskuteční od poloviny srpna do 3. října.


Zdroj: ČTK, 3. 8. 2020

© Copyright AGRIS 2003 - Publikování a šíření obsahu agrárního WWW portálu AGRIS je možné (pokud není uvedeno jinak) pouze za podmínky uvedení zdroje v podobě www.agris.cz a data publikace v AGRISu.

Přímá adresa článku:
[http://www.agris.cz/detail.php?id=174169&iSub=518 Vytištěno dne: 31.10.2020 17:58