Souhrn událostí uplynulého dne – 10.7. 2019

S medem je to letos jako na houpačce, tvrdí včelaři na Slovácku

Časný nástup jara, pomalejší rozvoj včelstev v době kvetoucích stromů, pak nástup chladného počasí, kvůli němuž nemohly včely opustit úly, a vzápětí sucho. To jsou faktory, které ovlivní množství medu na Slovácku. S produkcí medu je to letos větší bída než v předcházejících třech letech.

Žně v Česku začaly mimořádně brzy. Kvůli suchu

Zemědělci letos začali sklízet obilí dříve, než je obvyklé. Na mnoha místech po mimořádných vedrech klasy zasychají a musí se co nejdříve posekat. Škody lokálně působí také krupobití nebo přemnožení hraboši. Žně začaly asi o dva týdny dříve, než je běžné.

Nahlášené erozní události nově putují i k zástupcům samospráv

Vodní eroze je jedním z nejrozšířenějších procesů poškozujících a znehodnocujících naši zemědělskou půdu a následně může být i příčinou dalších negativních následků spojených s extrémními projevy počasí. Bohužel mnoho případů eroze si způsobujeme sami špatným hospodařením.

Seno kvůli suchu zdražilo. Balík přijde na tisícovku

Farmáři žádají o povolení sekat louky, až naprší. Jinak uschnou, obávají se. Zemědělci musí tak jako loni řešit rébus: sehnat dost sena pro svá zvířata. Kvůli suchu jeho cena výrazně vzrostla. Úroda v minulém roce nebyla zdaleka tak dobrá, jak by si přáli, a ani letos to kvůli nedostatku vláhy zřejmě nebude o mnoho lepší.

Úplné texty zpráv a další události včerejšího dne naleznete zde.                      

Tisk

Další články v kategorii

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics
ISSN: 1804-1930


Kalendář


Podporujeme utipa.info