Agris.cz - agrární portál

22. - 27.8. 2019 Země Živitelka 2019

14. 4. 2019 | zemezivitelka.cz

Ve dnech 22.-27. srpna 2019 proběhne na Výstavišti v Českých Budějovicích 46. ročník Mezinárodního agrosalónu Země Živitelka.

Země živitelka je jedinou výstavou u nás, která zahrnuje celý zemědělsko-potravinářský sektor.

Tradičně je v rámci Země živitelky zastoupena zemědělská technika a služby pro zemědělství,rostlinná a živočišná výroba, technologie, lesní a vodní hospodářství, ekologické zemědělství,myslivci, rybáři , včelaři i drobní chovatelé, jednotlivé zemědělské obory jsou prezentovány napříč celým areálem, mají  své pavilony i svůj vlastní program.

Konec srpna je pro všechny zemědělce oslavou a svátkem sklizně. V sobotu společně slavíme NÁRODNÍ DOŽÍNKY. Průvod v čele s nejvyššími představiteli státu a vlády doprovází lidé v krojích, mažoretky, živá hudba, myslivci s dravci a loveckými psy. Nechybí ani tradiční soutěž o nejlepší dožínkový věnec.  

DĚTSKÝ ZEMĚDĚLSKÝ SVĚT  je již tradiční součástí Země živitelky. Představuje interaktivního průvodce pro malé i velké návštěvníky. Významná část areálu je vyhrazena pro naučnou stezku, dětský zemědělský koutek, živou farmu, lesní školu a další aktivity.

Web: http://www.zemezivitelka.cz/


Zdroj: zemezivitelka.cz, 14. 4. 2019

© Copyright AGRIS 2003 - Publikování a šíření obsahu agrárního WWW portálu AGRIS je možné (pokud není uvedeno jinak) pouze za podmínky uvedení zdroje v podobě www.agris.cz a data publikace v AGRISu.

Přímá adresa článku:
[http://www.agris.cz/detail.php?id=174169&iSub=518 Vytištěno dne: 20.01.2020 02:08