Zájemci o levné slepice oblehli drůbežárnu

Drůbežárnu ve Střížově vzali zájemci o levné slepice útokem. Již v noci na středu strávila valná část z nich v koloně před vjezdem do drůbežárny, kde ohlásili výprodejovou akci. Po nedávném zvýšení cen vajec sází mnoho zákazníků na vlastní chov.

V Střížovské drůbežárně u Přeštic pořádali výprodej víc než dvaceti tisíc slepic. Rok staré slepice se prodávaly podle serveru tn.cz za výhodných 35 korun. A tak o zájemce nebylo nouze.

Někteří vyrazili již v úterý odpoledne. Před obcí se vytvořila několikakilometrová kolona a začala se hýbat až po sedmé hodině ranní, kdy začal prodej. Na místě musela vypomáhat policie. Šťastlivci, na které se dostalo, skupovali slepice po desítkách.

Ceny vajec v Česku přestaly po Velikonocích růst a jsou nyní o pětinu nižší než před měsícem. Oproti prosinci loňského roku je však cena vajec pořád skoro dvojnásobná. Vejce v Česku podražila poté, co jejich produkce v Evropské unii letos klesla, protože začala platit směrnice zakazující chov slepic v menších klecích.

Tisk

Další články ke kauze Nosnice:

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics
ISSN: 1804-1930


Kalendář


Podporujeme utipa.info