Souhrn událostí předchozího dne - 21.1.2003
22. 1. 2003 | Agris
PBB:Zemědělci chtěli zvýšit ceny plodin;obchodníci byli neochotní
Snaha zemědělců poněkud zvýšit ceny všech komodit a naopak neochota obchodníků k jejich změně dnes charakterizovala obchodování na Plodinové burze Brno (PBB). Ani zvýšená poptávka po krmné pšenici nepomohla ke zvýšení její ceny, která šla při úhradě dopravy prodejcem mírně dolů o 1,5 procenta na 2500 Kč/t.
Stock loni zvýšil vývoz lihovin o 47 procent na 1,8 milionu litrů
Největší tuzemská likérka Stock Plzeň loni zvýšila vývoz meziročně o 47 procent na 1,82 milionu litrů lihovin, a podíl exportu tak dosáhl sedmi procent z celkové produkce. Firma, která ovládá 34 procent českého trhu lihovin, letos počítá s čtvrtinovým růstem zahraničního prodeje na 2,25 milionu litrů.
Kandidáti musí dát víc na závazky v oblasti životního prostředí
Kandidátské země budou muset vynaložit více peněz, aby splnily své závazky vůči Evropské unii v oblasti životního prostředí. Podle evropské komisařky pro tuto oblast Margot Wallströmové si aplikace unijního ekologického práva vyžádá dvě až tři procenta HDP kandidátských zemí, což přistupující státy zdaleka nevynakládají.
Úplné texty zpráv a další události včerejšího dne naleznete v rubrice Zpravodajství 24 hodin.
Zdroj: Agris, 22. 1. 2003
© Copyright AGRIS 2003 - Publikování a šíření obsahu agrárního WWW portálu AGRIS je možné (pokud není uvedeno jinak) pouze za podmínky uvedení zdroje v podobě www.agris.cz a data publikace v AGRISu.
Přímá adresa článku:
[http://www.agris.cz/detail.php?id=174169&iSub=518 Vytištěno dne: 05.07.2026 03:13
