V Nitře začal agropotravinářský veletrh Agrokomplex
15. 8. 2002 | ČTK
Celkem 512 vystavovatelů se ode dneška představuje na 29. ročníku mezinárodního zemědělského a potravinářského veletrhu Agrokomplex ve slovenské Nitře. Více než pětina vystavovatelů je ze zahraničí. Na dnešní tiskové konferenci o tom informovali zástupci slovenského ministerstva zemědělství a správy veletrhu. Největší zahraniční skupinu tvoří více než šest desítek českých firem v rámci oficiální účasti pod ministerstvem průmyslu a obchodu. Mezi nimi převládají výrobci zemědělské a lesní techniky, například Zetor Brno nebo Agrostroj Pelhřimov. Podle manažera veletrhu Ivana Tomka letos ubylo firem z potravinářského průmyslu, zejména výrobců alkoholických nápojů. Také řezníci mají na výstavišti pouze jediného zástupce. Pořadatelé jsou ale přesto spokojeni a doufají, že přijde více než 130.000 návštěvníků. Součástí veletrhu je opět výstava malých a středních podnikatelů Mezinárodní živnostenské trhy a výstava spotřebního a potravinářského zboží Coopexpo. Letošní novinkou je přehlídka nabídek v cestovním ruchu Regiontour Slovensko. Do řady doprovodných akcí patří také odborné diskusní Agrofórum a předávání ocenění Zlatý srp a Šampión výstavy. Veletrh je dnes otevřen pouze pro odborníky a novináře. Veřejnost bude mít přístup od pátku do úterý od 9:00 do 18:00 hodin. Poslední den veletrhu se zavírací doba posouvá na 16:00. Základní vstupné je 60 slovenských korun, zlevněná vstupenka stojí o polovinu méně.
Zdroj: ČTK, 15. 8. 2002
© Copyright AGRIS 2003 - Publikování a šíření obsahu agrárního WWW portálu AGRIS je možné (pokud není uvedeno jinak) pouze za podmínky uvedení zdroje v podobě www.agris.cz a data publikace v AGRISu.
Přímá adresa článku:
[http://www.agris.cz/detail.php?id=174169&iSub=518 Vytištěno dne: 28.06.2026 21:11
