Voda pronikla do Orionky, pivovary Staropramen a Braník odolávají
14. 8. 2002 | ČTK
Voda ze stoupající Vltavy pronikla částečně do areálu modřanského závodu Orion společnosti Nestlé Česko. "Těžko říci, jak se to bude vyvíjet dál," řekl ředitel vnějších vztahů firmy Martin Walter s tím, že hlavním problémem je zastavení výroby. Firma zastavila produkci v závodě v úterý, kdy od ranních hodin zahájila evakuaci. Ostatní tuzemské závody Nestlé Česko - Zora Olomouc, Sfinx Holešov a Maryša v Rohatci u Hodonína pracují bez problémů, řekl již dříve Walter. Do výrobních závodů pivovarů Staropramen a Braník zatím záplavy nepronikly. "Voda dosud není ani ve sklepích," řekla mluvčí společnosti Pražské pivovary Simona Krautová. Firma výrobu v provozech na Smíchově i Braníku zastavila kvůli hrozbě záplav v úterý. Od pondělního rána Pražské pivovary v předstihu vystěhovaly také veškeré zásoby ze skladů v Radotíně a přesunuly je do ostatních distribučních center. "Problémy s distribucí neočekáváme, protože máme dalších dvacet skladů," řekla již dříve Krautová.
Zdroj: ČTK, 14. 8. 2002
© Copyright AGRIS 2003 - Publikování a šíření obsahu agrárního WWW portálu AGRIS je možné (pokud není uvedeno jinak) pouze za podmínky uvedení zdroje v podobě www.agris.cz a data publikace v AGRISu.
Přímá adresa článku:
[http://www.agris.cz/detail.php?id=174169&iSub=518 Vytištěno dne: 28.06.2026 19:07
